Grand Inzerce.cz|Grand Inzerce.czNaše další projekty:

ÚvodJak vyřídit půjčkuŽádostČasté dotazyÚvěrové podmínkyKontakt

Řekli o nás

Martin K., 29 let
Pracovník ČD

Žádost proběhla opravdu bez komlikací a vyřízení je vcelku rychlé. Velikou výhodou je, určení výše splátek podle sebe. Což mne potěšilo. Děkuji.

Martina J., 32 let
Sekretářka

Potřebovala jsem půjčit na novou kuchyň, nakonec jsem si vybrala půjčku od Home Credit a vůbec toho nelituju. Veškerá komunikace a vyřízení je bezva.

Bezkontaktní platby – novinka, která se ujala

Světa financí se neustále rozvíjí a přináší spotřebiteli řadu nových možností. Jednou z nich je bezkontaktní platba, díky níž nepotřebujete například na menší nákupy v obchodech hotové peníze. Variantu, platit za zboží bezkontaktní formou úhrady, dnes využívá stále více lidí a další rozmach na sebe jistě nenechá dlouho čekat. Bezkontaktní platby jsou zatím doménou karet a banky si od nich slibují, že je lidé budou využívat na všemožné drobné útraty. Jde-li o bezpečnost, platba bezkontaktní kartou, je podle názorů finančních expertů, spolehlivější než transakce klasickou platební kartou.

Jak to funguje?

Platit v obchodě nebo třeba v lékárně za menší nákup bezkontaktně lze rychle, neboť do částky 500 Kč není nutné zadávat PIN. Zákazníci jen přiloží k terminálu svoji kartu (na vzdálenost dva až pět cm) a do dvou či pěti vteřin je úhrada vyřízena. Poté ještě dojde k vytištění stvrzenky.

Kde takto můžete platit?

V přímé úměře s tím, jak v Česku přibývá bezkontaktních karet, roste i počet obchodů vybavených příslušnými terminály. V nákupních centrech i menších prodejnách, kde je kladen důraz na rychlost odbavení zákazníků, jsou bezkontaktní platby ideální formou úhrady. Platit takto v současné době mohou spotřebitelé v řadě supermarketů, ale i na čerpacích stanicích nebo v lékárnách. Koupit tak můžete, ve vybraných prodejnách a provozovnách, třeba i knihy nebo lístek do kina.

Karty i mobily

Další variantou, použitelnou nyní jen pro omezený okruh lidí, jsou bezkontaktní platby mobilním telefonem. Doslova řečeno, před terminálem „nemáváte“ kartou, ale vše vyřídíte díky mobilu. V obchodech zatím probíhá pilotní projekt, a pokud se ujme, bude se moci zákazník těšit na širokou škálu možností, které umožní moderní technologie. Ať už půjde o rychlé dobití mobilu či platbu na webu a v kamenných prodejnách. Platba za drobný nákup, jak ukazují zkušenosti ze zahraničí, je tak pro zákazníky nejen rychlejší, ale také pohodlnější a jednodušší.