Grand Inzerce.cz|Grand Inzerce.czNaše další projekty:

ÚvodJak vyřídit půjčkuŽádostČasté dotazyÚvěrové podmínkyKontakt

Řekli o nás

Martin K., 29 let
Pracovník ČD

Žádost proběhla opravdu bez komlikací a vyřízení je vcelku rychlé. Velikou výhodou je, určení výše splátek podle sebe. Což mne potěšilo. Děkuji.

Martina J., 32 let
Sekretářka

Potřebovala jsem půjčit na novou kuchyň, nakonec jsem si vybrala půjčku od Home Credit a vůbec toho nelituju. Veškerá komunikace a vyřízení je bezva.

Plaťte chytře – kreditní kartou

Finanční nezávislost, bezpečnost a flexibilita – to jsou hlavní atributy každé kreditní karty. A k čemu je tato karta určena? Na první pohled kreditky vypadají jako klasické debetní karty, ale fungují na zcela jiném principu. Jste-li majiteli kreditní karty, nevyužíváte k platbám své vlastní peníze, ale půjčujete si je od banky nebo úvěrové (nebankovní) společnosti, která Vám kreditku vydala. Možná vlastníte kreditní kartu od Home Credit, kterou můžete snadno využívat například k placení v obchodech.

Co se vyplatí vědět!

Kreditní karta nabízí spotřebiteli možnost čerpat peněžní prostředky z úvěrového účtu, následně je splácet a současně znovu čerpat. Kreditky je ideální používat především k úhradě zboží a služeb, protože poskytují tak zvané bezúročné období. Jedná se o dobu, po kterou mohou držitelé kreditních karet splatit čerpané finanční prostředky, aniž by za ně platili jakýkoliv úrok. Délku bezúročného období stanovuje vydavatel karty, obvykle se jedná o 45 až 55 dnů. Výhodou je, že peníze na kreditní kartě lze využít opakovaně, bez další administrativy navíc.

Možná rizika

Držitelé kreditních karet, vydaných některou z tuzemských bank, by měli vědět, že výběry z bankomatů touto kartou jsou drahé. Pokud k výběru v některém bankomatu využijete kreditní kartu, zaplatíte obvykle mnohem víc než při výběru debetní kartou. Navíc u většiny bankovních institucí se na hotově vybrané peníze nevztahuje bezúročné období.

Komu se kreditka vyplatí?

Požádat o vydání kreditní karty (především u úvěrových společností) může prakticky kdokoliv. Třeba student, penzista nebo řemeslník. Zkrátka každý, kdo potřebuje nakupovat i tehdy, když zrovna nemá hotové peníze. Tyto plastové kartičky se u našich spotřebitelů velmi zabydlely a staly se běžnou součástí našeho života. O kreditní kartu lze požádat také online, z pohodlí vlastního domova či kanceláře. Kreditku si lze obvykle vybrat doslova „na míru“ a s dalšími bonusy, jako je například její pojištění, možnost slev, cashbacku apod.